درگاه پرداخت سایت

راهکارنو

پشتیبانی 24 ساعته

0912-7971941

0991-5400090

درگاه پرداخت سایت

درگاه پرداخت سایت

درگاه پرداخت سایت

درگاه پرداخت سایت چیست؟ یک سرویس بانکی آنلاین است درگاه پرداخت سایت، که به وبسایتها و نرم افزارها امکان می‌دهد

درگاه پرداخت سایت چیست؟

یک سرویس بانکی آنلاین است درگاه پرداخت سایت، که به وبسایتها و نرم افزارها امکان می‌دهد تا تراکنشهای مالی را انجام دهند. این درگاه از فروشنده پول را دریافت کرده و به حساب بانکی خریدار واریز می‌کند. درگاه پرداخت همچنین اطلاعات پرداخت‌ها را نیز ذخیره کرده و از پرداختهای مختلف مانند کارت اعتباری، کارت بانکی، و یا سیستم‌های پرداخت آنلاین مختلف پشتیبانی می‌کند. از این رو، قسمت پرداخت به فروشگاه‌های آنلاین و وبسایت‌های تجاری امکان فروش اینترنتی را می‌دهد.

انواع درگاه پرداخت عبارتند از:

1. تماما انحصاری (Fully Hosted Payment Gateway):

در این نوع درگاه، مشتری برای انجام پرداخت به صفحه درگاه پرداخت هدایت می‌شود و تمامی مراحل پرداخت از طریق سرور درگاه انجام می‌شود.

2. درگاه واریز مبتنی بر وب‌سرویس (API Based Payment Gateway):

در این نوع سرویس تراکنش‌ها از طریق API‌های وب‌سرویس انجام می‌شود و کاربر در صفحه فروشگاه می‌تواند پرداخت خود را به آسانی انحام دهد و تمام مراحل پرداخت درون سایت انجام می‌شود.

3. درگاه پرداخت موبایلی (Mobile Payment Gateway):

درگاه‌های پرداخت موبایلی برای انجام پرداخت‌ها و خریدهای انجام شده از طریق تلفن همراه یا دستگاه‌های هوشمند استفاده می‌شوند.

4. کیف پول الکترونیکی (E-wallet Payment Gateway):

در این نوع درگاه، پرداخت‌ها از طریق کیف پول‌های الکترونیکی انجام می‌شود که کاربران می‌توانند از موجودی خود در کیف پول برای انجام خرید استفاده کنند.

5. درگاه‌های پرداخت بانکی (Bank Payment Gateways):

این نوع درگاه‌ها به کمک بانک‌ها ایجاد می‌شوند و به کاربران این امکان را می‌دهند تا از سرویس‌های بانکی خود برای انجام تراکنش‌های مالی استفاده کنند. هنوز نام انواع درگاه های پرداخت از جمله پرداخت همگانی (Universal Payment Gateways) و درگاه‌های پرداخت بین المللی (International Payment Gateways) نیز وجود دارد.

<yoastmark class=

درگاه واسط بانکی

درگاه بانکی واسط (Intermediary Bank Payment Gateway) یک درگاه پرداخت است که بروکر بانکی بین فروشنده و بانک تراکنش می‌شود. این نوع درگاه پرداخت به عنوان واسط بین سامانه فروشنده و بانک فعالیت می‌کند و اطلاعات پرداخت را بین آنها منتقل می‌کند.

وقتی مشتری می‌خواهد پرداختی را انجام دهد، درگاه بانکی واسط به عنوان واسط میانی فرآیند پرداخت را هدایت کرده و اطلاعات پرداخت را به بانک صاحب حساب فروشنده ارسال می‌کند. درگاه بانکی واسط مزایایی مانند کاهش امنیتی ، کاهش هزینه ها و سادگی بیشتر را در فرآیند پرداخت ایجاد می کند.

استفاده از این خدمات

با استفاده از این درگاه، فروشندگان تنها یک اتصال به درگاه بانکی واسط برقرار می کنند و به جز این، نیازی به برقراری ارتباط مستقیم با هر بانکی که درگاه پرداخت خود را دارند ندارند. با این حال، ارتباط برقرار شده توسط درگاه بانکی واسط ، اطلاعات حساسی را ارسال می کند. بنابراین، امنیت و حفاظت از اطلاعات در این فرآیند بسیار حائز اهمیت است.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Print
Telegram

۲ فکر در مورد “ درگاه پرداخت سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
John Doe
طراح
درگاه پرداخت سایت

فهرست مطالب

راهکارنو، راهکار جدید کسب و کار شما

منو دسته های خود را در سربرگ موبایل -> موبایل -> المان منو موبایل -> نمایش/پنهان سازی -> انتخاب منو تنظیم کنید
ایجاد اولین منو ناوبری در اینجا
سبد خرید فروشگاه
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
error: Content is protected !!